Naredite svoje popotovanje malce posebno in si oglejte katerega izmed čudovitih naravnih pojavov na svetu. Od severnega sija do sončnih mrkov, ti čudoviti in spektakularni naravni pojavi vam bodo za vedno ostali v spominu.
1. Gejziri
Gejziri v sebi skrivajo ogromno energije, ampak tik preden izbruhnejo se nad vodno gladino pojavi ogromen mehurček. Na Islandiji je moč videti kar nekaj različnih gejzirjev v akciji, najbolj znan pa je gejzir Strokkur, ki izbruhne vsakih 5 do 10 minut. Poleg Islandije, lahko gejzire vidite tudi v Združenih državah Amerike v naravnem parku Yellowstone, v Rusiji, Čilah in na Novi Zelandiji.
2. Pobegli kamni
Kamni se ne premikajo samo od sebe, kajne? Ste prepričani? Da temu ni tako, pričajo pojavi v Kalifornijski Dolini smrti (Death Valley). Stoletja so bili prava uganka za znanstvenike, ampak nedavno so odkrili, da nad puščavskim jezerom nastaja tanka plast ledu in preden se ta zlomi, povzroča premikanje in kotaljenje kamnov. Kljub temu, da je skrivnost pojasnjena, je naravni pojav vseeno svojevrstni fenomen.
3. Vrtinci
Sicer ne gre za vrtince o kakršnih beremo v legendah in znanstveno fantastičnih knjigah, ki vase lahko posrkajo cele ladje, ampak vseeno so zelo zanimivi. Saltstraumen na Norveškem je najmočnejši vrtinec na svetu. Tudi ko je morje popolnoma mirno, so podvodni tokovi izredno močni.
4. Aurora Borealis in Aurora Australis
Tisti, ki ste Auroro (severni sij) že videli na lastne oči, veste da gre za čudovit naravni pojav, ko se na nočnem nebu pojavljajo svetle barve in tvorijo zares neverjetno sliko. Auroro Borealis se najbolje vidi v Skandinaviji na področju nad arktičnim krogom, vidna pa je tudi v severnih delih Škotske. Auroro Australis pa boste videli na južni hemisferi, v predelih južne Amerike, na Novi Zelandiji, v Avstraliji in seveda na Antarktiki.
5. Sončni in lunin mrk
Med naravne pojavi spadata tudi sočni in lunin mrk in če vas zanima, kdaj in kje ga lahko vidite, obiščite spletno stran Nase, ki vam bo postregla s točnimi podatki za sončni mrk in lunin mrk. Nam najbližji, naslednji popoln sončni mrk bo viden leta 2015 na Islandiji.
6. Barvna drevesa
Drevesa na prvi pogled izgledajo čisto normalna. A ko jih boste videli od blizu, boste opazili da so precej nenavadnih oblik in še bolj nenavadnih barv. Mavrični evkaliptus z barvnim lubjem vas bo zagotovo očaral. Vidite ga lahko v jugovzhodni Aziji in Avstraliji, še posebaj v Indoneziji, na Filipinih in Papua Novi Gvineji.
7. Biserni oblaki
Biserni oblaki oziroma Nacreous clouds, gledano iz teoretičnega vidika sploh niso oblaki, saj niso sestavljeni iz vode anpak iz žveplove ter dušikove kisline. Vidite jih lahko med sončnim zahodom ali vzodom, pojavijo pa se na področjih kjer je zelo mrzlo (na primer na Antarktiki).